بابیت همانند نیازمندی‌های روزنامه‌ای، از هویت آگهی‌دهندگان ناآگاه است پس نیاز می باشد که موارد زیر را به دقت مطالعه فرمایید:

حتما  به صورت حضوری خرید کنید و از معامله غیرحضوری بپرهیزید.


به هیچ عنوان پیش از دریافت کالا بیت کوین یا ارزدیجیتال را به کیف پول فروشنده واریز نکنید.


بهترین و امن‌ترین پیشنهاد ما برای انجام معامله، قرار گذاشتن در شعب بانک‌ها  و انتقال رمزارزها پس از دریافت کالا در شعبه بانک ها یا مکان های معتبری که دارای دوربین مداربسته هستند.


سعی کنید یک یا دو نفر را به عنوان شاهد معامله همراه خود داشته باشید و رسید کتبی دریافت کالا و رسید کتبی دریافت ارزدیجیتال را همراه با امضا و اثر انگشت خریدار و فروشنده و شاهدین نزد خود نگهدارید و یا برای کالاهای گران قیمت قولنامه تنظیم نمایید.


اگر فروشنده اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه کرد،‌ دلیل کافی برای اعتماد شما به ایشان نیست؛ ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء‌استفاده قرار گرفته باشد.


بیشتر مراقب باشید وقتی…


قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می‌ آید.


فروشنده یا خریداری که بی‌دلیل و به طرزی مشکوک اطلاعات حساب بانکی شما را درخواست می کند.


به یاد داشته باشید:


در خرید پستی، شما پیش از اطمینان از صحت کالا ارزدیجیتال را پرداخت کرده‌اید که این مورد بسیار ریسک بالایی دارد و ما انجام آن را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم.


در مورد بعضی از کالاها بهتر است که فاکتور خرید و احیاناً بسته‌بندی اولیه را از فروشنده بخواهید.


 بهتر است قبل از تحویل کالا یا خودروی خود در ازای بیت کوین یا ارز های دیجیتال، کیف پول دیجیتالی مناسب و معتبر تهیه کنید ، با مراجعه به کیف پول و بلاکچین مربوط ، از کامل واریز شدنِ ارزدیجیتال (کانفرم شدن کامل رمزارزها) اطمینان حاصل نمایید.

در صورت ایجاد مزاحمت برای شما، می‌توانید با مراجعه به سایت پلیس فتا،‌ از اطلاعات تماس پلیس فتای محل سکونت خود آگاه شده و موضوع را از این طریق پیگیری کنید.